Forum Νοσηλευτικής Πελοποννήσου
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενας χωρος αφιερωμενος στους φοιτητες του τμηματος νοσηλευτικης, για ολες τις ανακοινωσεις και τις αποριες.
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Greetings!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Natalie

Natalie


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 02/11/2011

Greetings! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Greetings!   Greetings! EmptyΠεμ Νοε 03, 2011 10:30 pm

Καλησπέρα παιδιά,
Ονομάζομαι Ναταλία Μάρκου, βρίσκομαι στο 2ο έτος φοίτησης και έχω οριστεί γραμματέας του φοιτητικού συλλόγου. Σας καλωσορίζω κι εγώ ως εκπρόσωπος του Δ.Σ. φοιτητών Νοσηλετικής Σπάρτης και ελπίζω να έχουμε μια κάλη επικοινωνία μέσω του forum αυτού. Οποιαδήποτε απορία ή προβληματισμό έχετε, το θέτετε εδώ. Καλή μας αρχή λοιπόν Smile cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalie

Natalie


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 02/11/2011

Greetings! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greetings!   Greetings! EmptyΤετ Νοε 09, 2011 6:25 pm

Αυτό το forum ξεκίνησε πολύ ιδανικά στο μυαλό όλων όσων το σκεφτήκαμε. Ήδη στη μια βδομάδα λειτουργίας του την έχει διαψεύσει αυτή την προσδοκία. Πριν απο κάποιους μήνες εκλέχτηκαν καποιοι συμφοιτητές σας ως εκπρόσωποι σας. Δεν είχαν κανένα συμφέρον απο αυτό εκτός απο το να κάνουν το χούι τους "επάγγελμα". Μια απο αυτούς είμαι και εγώ. Δεν μου το επέβαλε κανείς, το κάνω γιατι το γουστάρω! Όμως ο μαζοχισμός έχει και κάποια ορια... Είμαστε εδώ για να κάνουμε τη φοιτηση μας καλύτερη, ούτε καθόμαστε ούτε πληρωνόμαστε ούτε έχουμε κάποιο άλλο όφελος απο αυτό που θα πραγματοποιηθεί για όλους. Ξεκίνησα με το όνειρο να φτίαξω τα πραγματα για τους φοιτητές, να τα κάνω πιο εύκολα, να λύσω προβλήματα που και η ίδια είχα όπως και όλοι οι φοιτητες. Όλοι μας προσπαθούμε να σας δώσουμε ότι καλύτερο μπορούμε και ξέρετε τι παίρνουμε; αμφισβήτηση, κακόβουλα σχόλια, παρατηρήσεις και εμπαιγμούς! Πριν γίνετε δήμιοι μας αναλογιστείτε λίγο και το δικό σας παρόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kat26249

kat26249


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 02/11/2011
Ηλικία : 31

Greetings! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greetings!   Greetings! EmptyΚυρ Νοε 13, 2011 10:20 pm

Αγαπητή Natalie, πραγματικά δεν μπορώ να βρω τον λόγο της δυσαρέσκειας σου πάνω στο θέμα του forum. Άσχετα με τους λόγους με τους οποίους έγινες εκπρόσωπος, αυτό δεν έχει καμία σχέση με την ύπαρξη του forum. Δεν μπορείς να κρίνεις την χρησιμότητα του forum από την πρώτη κιόλας βδομάδα!! Γιατί πρώτον είναι ένας δικτυακός τόπος της σχολής μας όπου οι φοιτητές έρχονται σε επαφή για πρώτη φορά και δεύτερον οι παρατηρήσεις, η αμφισβήτηση, τα κακόβουλα σχόλια και οι εμπαιγμοί θα γίνονται πάντα και παντού, είτε εδώ είτε σε συζητήσεις σε μία καφετέρια. Η μόνη διαφορά από την καφετέρια είναι ο'τι όταν κάποιος πει την γνώμη του τότε θα μπορείς να του απαντήσεις. Για αυτό να μην δυσανασχετείς ούτε με το forum ούτε με τους φοιτητές γιατί τα κακά σχόλια είναι μέσα στο πρόγραμμα και σε αυτό το ''επάγγελμα'' που είσαι θα ακούσεις πολλά είτε το θέλεις είτε όχι! Απλώς αποδέξου το γιατί δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalie

Natalie


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 02/11/2011

Greetings! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greetings!   Greetings! EmptyΠεμ Νοε 17, 2011 1:46 pm

Αγαπητή kat26249, δεν έκρινα την χρησιμότητα του forum αλλά,όπως αναφέρεις και εσύ η ίδια, εξέφρασα την δυσαρέσκεια μου για αυτό. Αυτό δεν υποβαθμίζει την χρησιμότητα του όμως, αφού ο λόγος που δημιουργήθηκε ήταν για να ενημερωνόμαστε άμεσα χωρίς κόπο. Οι εκπρόσωποι συνδέονται άρικτα με το forum ,αφού είναι αυτοί που έχουν υποχρέωση να γνωρίζουν και να ενημερώνουν, άρα και με την ύπαρξη αυτού. Η δεύτερη δημοσίευση μου έγινε ακριβώς γιατί η πρώτη με διέψευσε. Ανέφερες πως δε βρίσκεις το λόγο δυσαρέσκειας μου. Για μένα είναι ολοφάνερη, αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει άλλα μάτια και άλλα γνωρίσματα. Όπως κατάλαβες δεν με δυσαρέστησε σε τέτοιο βαθμό η σελίδα όσο οι άνθρωποι και δυστυχώς κάθε μέρα βλέπω κάθε πλευρά του θέματος, η μια χειρότερη από την άλλη. Το θέμα είχε ξεφύγει από τα πλαίσια του forum ήδη απο την τρίτη γραμμή όμως αν κ κάτι μικρό και αυτό έχει το ρόλο του σε οτιδήποτε. Ναι θα ακούμε πολλά δεν αντιλέγω αλλά υπάρχει και η φθορά,ειδικά αν μόνο σε κατακρίνουν η ζυγαριά θα σπάσει κάποια στιγμή από το βάρος. Ξέρεις, όταν έχεις μια απώλεια περνάς από 5 φάσεις αντίδρασης στο θρήνο: 1. άρνηση και απομόνωση, 2. θυμός, 3. διαπραγμάτευση, 4. κατάθλιψη και 5. αποδοχή. Είναι μεγάλος ο δρόμος για να τρέξεις ως το τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Greetings!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Forum Νοσηλευτικής Πελοποννήσου :: Γενικά Θέματα :: Υποδοχη-
Μετάβαση σε: